logo

دسترسی سریع

از این قسمت می توانید به مطالب مهم سایت دسترسی داشته باشید
تماس با ما
تعرفه ها
آتلیه عروس
آتلیه
آتلیه عروس و داماد
info@uniquestudio.ir
09127998669
 

کارمانت (car mount)

کارمانت (car mount)

حرفه ترین وسیله فیلم برداری سینمایی از ماشین که استودیو یونیک به منظور تصویر برداری از ماشین عروس به کار می برد

کارمانت (car mount) همانطور که از اسمش پیداست وسیله ای ست که بر روی ماشین قرار می گیرد و تصاویر اشخاص داخل آن، محیط پیرامون و … را می توان با استفاده از آن گرفت. به طور معمول از یک سه پایه و یا چهار پایه تشکیل شده است که در انتهای پایه های آن مکنده هایی تعبیه شده است. این مکنده ها بر روی ماشین در زوایای مختلف (با توجه به دید کارگردان و تصویربردار) قرار می گیرند. کارمانت می تواند بر روی کاپوت، درها و حتی سقف ماشین قرار بگیرد.
کارمانت ها نیز مانند بسیاری از ادوات دیگر در حرفه ی تصویربرداری، دارای انواع مختلف می باشد. از انواع بسیار کوچک که جهت مصارف خانگی ساخته شده اند که بر روی پشت سری صندلی، روی داشبورد و … قرار می گیرد تا نوع نسبتا بزرگ تر آن که نگهدارنده ی دوربین های gopro می باشد و نوع حرفه ای تر آن که نگهدارنده ی دوربین های dslr می باشد یا انواع بسیار بزرگ و سینمایی آن که دیگر مکنده ها قدرت نگهداری ابزار را نخواهند داشت و با استفاده از چند میله و بست بر روی ماشین قرار می گیرند و دوربین ها و دیگر وسایل بر روی آن سوار می شوند.
کارمانت ها کاربرد گسترده ای دارند، از کارمانت ها می توان بر روی موتور نیز استفاده نمود. بسیاری از تصاویر ضبط شده در مسابقات رالی، فرمول یک و یا موتورسواری با استفاده از کارمانت تهیه شده اند. همچنین در تصویربرداری بسیاری از سکانس های حادثه ای، پلیسی که در اتوبان ها گرفته می شوند، کارمانت ها کاربرد فراوانی دارند. هرچه سرعت بیشتر باشد و همچنین وزن دوربین مورد استفاده بیشتر باشد، هدایت آن و همچنین لرزش گیری آن سخت تر است، در بعضی از سکانس ها، میله ها به کف شاسی و کفی ماشین بسته می شوند و با استفاده از استابلایزرها لرزش آن را می گیرند.
استودیو یونیک در جهت بهره برداری از تجهیزات فوق حرفه ای سینمایی و در راستای تصویربرداری هرچه حرفه ای تر، این آیتم را در پکیج های خود قرار داده است تا زوجین گرامی در صورت تمایل برای داشتن سکانس های سینمایی تر آن را انتخاب نمایند. استفاده از این وسیله می تواند کیفیت تصویربرداری در داخل ماشین را به شدت ارتقاء بخشد.
نکته ی مهمی که در اینجا وجود دارد و بعضا دیگر همکاران به آن توجهی ندارند؛ این است که هدف ما رضایت کامل شما، توام با هزینه ی معقول اقتصادی می باشد. این دقیقا همان هدفی ست که استودیو یونیک را منحصر به فرد کرده است. پیشنهاد ما برای تعدیل و کاهش هزینه ها این است که از ادوات ساده تر و به عبارت دیگر ادوات مناسب عروسی استفاده نمود تا نوع سینمایی آن. زیرا هر یک از این وسایل علاوه بر قیمت خودش، هزینه نیروی انسانی (دو یا چند اپراتور و متخصص مورد نیاز برای کار با وسیله) را نیز در بر می گیرد که اغلب کاربردی مازاد بر نیاز خواهند داشت.
استودیو یونیک از کارمانت ها برای تهیه فیلم “مسیر زوجین” به صورت استاندارد و بدون لرزش استفاده می نماید. همانطور که بیان شد دوربین می تواند در نقاط مختلف (با توجه به سناریو) مانند “کاپوت” و یا “در” ماشین نصب شود که فقط یک نما از داماد گرفته شود و یا در سمت عروس که نمایی از عروس باشد که دامادش در کنارش نشسته است.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت