logo

دسترسی سریع

از این قسمت می توانید به مطالب مهم سایت دسترسی داشته باشید
تماس با ما
تعرفه ها
آتلیه عروس
آتلیه
آتلیه عروس و داماد
info@uniquestudio.ir
09127998669
 

آتلیه عروسی

آتلیه عروسی

در این مطلب، نکات بسیار مهمی را درباره نقش آتلیه عروسی و دلایل اهمیت آن در بهترین روز عروس و داماد (روز عروسی) بیان خواهیم کرد. اگر به دنبال بهترین آتلیه عروسی برای مراسم خود می باشید، حتما مطلب زیر را مطالعه نمائید.

همانطور که می دانید آتلیه عروسی یکی از مهم ترین قسمت ها در مراسم عروسی می باشد زیرا تنها یادگار شما از روز عروسی تنها همان فیلم و عکسی است که برای شما باقی می ماند و خاطرات این روز بزرگ را جاودان می سازد. از این رو انتخاب یک آتلیه عروس مناسب یکی از مهم ترین مسئولیت های عروس و داماد خواهد بود. در ادامه به صورت مختصر؛ به بیان تاریخچه عروسی خواهیم پرداخت. لطفا با ما همراه باشید

سیر تکاملی مراسم عروسی از گذشته تا به امروز

در قدیم مراسم عروسی به شیوه ی امروزی برگزار نمی شد و بسیار معمولی و عاری از تشریفات بود. بیشتر تصمیمات در این مراسم به عهده ی پدران و بزرگان بود و با هزینه ی اندکی برگزار می شد. مراسم عروسی معمولا در خانه باغ ها برگزار می شد. حتی در حال حاضر نیز می توان چنین مراسمی را در برخی از روستاها کشور مشاهده کنیم.

اما امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، بهبود کیفیت و تغییر سبک زندگی مردم، مراسم عروسی نیز دستخوش تغییراتی قرار گرفته است و به صورت تجملی تر و تشریفاتی تر برگزار می شود. با توجه به شرایط زندگی و توان مالی اقشار مختلف جامعه، این مراسم ممکن است در یک تالار پذیرایی معمولی یا باغ های بزرگ با تشریفات ویژه و لاکچری برگزار شود. با توجه به جایگاه مهمان نوازی در فرهنگ مردم ایران زمین و اهمیت پذیرایی از مهمان، هر روزه شاهد بهبود سطحی کیفی تشریفات در مراسم عروسی هستیم. به طور کلی می توان گفت در حال حاضر، مراسم عروسی یکی از لوکس ترین و تجملی ترین مراسمات در کشور عزیزمان ایران است.

 

آتلیه عروسی

ظهور و گسترش آتلیه عروسی

یکی دیگر از تغییرات عمده و کاملا محسوس در مراسم عروسی، به وجود آمدن آتلیه های عروسی بود. همانطور که می دانید، در گذشته چیزی به اسم عکاسی و فیلمبرداری در مراسم عروسی وجود نداشت و به تبع آن آتلیه عروسی نیز وجود نداشت. به طوری که در آن زمان لفظ آتلیه (کارگاه هنری) به کارگاه های نقاشی اطلاق می شد.

تولد صنعت تصویربرداری حدودا کمی بیشتر از یک قرن پیش رقم خورد. تاریخ دقیق ورود این صنعت به ایران دقیقا مشخص نیست؛ اما آن چیز که مسلم است، چیزی حدود سه الی چهار نسل پیش، صنعت تصویربرداری در اختیار عموم قرار گرفت و قبل از آن تنها در اختیار عده ی بسیار معدودی از جامعه قرار داشت. این پدیده؛ ثمره ی پیشرفت جامعه می باشد.

با پیشرفت صنعت تصویربرداری و عمومیت بخشی آن، آتلیه عروسی به وجود آمد و رشد روزافزون آن به گونه ای بود که آتلیه های نقاشی را تحت الشعاع خود قرار داد.

با گسترش آتلیه های عروسی، پدیده عکاسی و فیلمبرداری عروسی به جزء لاینفک مراسم عروسی تبدیل گردید. امروزه درصد بسیار بالایی از عروس و دامادهای عزیز برای انتخاب آتلیه عروسی مناسب برنامه ریزی بسیار دقیقی انجام می دهند. این دسته از عروس و داماد ها، به خوبی از اهمیت عکس و فیلم گرفته شده و به عبارتی؛ ثبت این خاطرات زیبا، آگاهند.

 

آتلیه عروسی

نقش ویژه ی آتلیه عروسی

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، جایگاه آتلیه عروسی به مراتب مهم تر از مراسم عروسی به حساب می آید. بسیاری از عروس و دامادها ممکن است به دلایل مادی و یا غیرمادی از برگزاری مراسم عروسی صرف نظر کنند و به جای آن ترجیح می دهند خاطرات آغاز زندگی مشترک خود را با یک فیلم و عکس ایده آل جاودان سازند و تمام هزینه خود را صرف انتخاب بهترین آتلیه عروسی نمایند. از این رو بسیاری از عروس و دامادها ترجیح می دهند هزینه خود را صرف فرمالیته عروسی نمایند.

البته درصد بسیار معدودی از عروس و داماد ها، به طور کلی از آتلیه عروسی در مراسم خود استفاده نمی کنند. مسلما این دسته از افراد، هیچ گاه لذت تماشای خاطرات بهترین روز زندگی شان را نخواهند داشت. همچنین این لذت را از بچه های خود سلب می نمایند، و تمامی خاطرات را در روز عروسی گذاشته و پس از آن به دست فراموشی می سپارند.

از آنجایی که عروس و داماد در روز عروسی خود زمان بسیار زیادی را با اعضای آتلیه عروسی سپری می کنند، وجود یک آتلیه ی مناسب، می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. این مسئله نه تنها بر عروس و داماد، بلکه بر مهمانان آنان نیز تاثیر گذار خواهد بود. که در ادامه مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت.

آتلیه عروسی

نقش آتلیه عروسی در کنترل استرس ناشی از مراسم عروسی

همانطور که بیان شد، بسیاری از عروس و داماد ها همانند گذشته مراسم عروسی خود را در خانه برگزار نمی کنند و مراسم را در جایی برگزار می کنند که دیزاین آن مختص مراسم عروسی است (مانند تالارها و باغ تالارها) و معمولا کارهای اجرایی روز مراسم (مانند پذیرایی از مهمان ها، گل آرایی، شیرینی، میوه، شام و …) را به تالار یا تشریفات عروسی می سپارند، این تفویض مسئولیت استرس عروس و داماد را کاهش می دهد. اما با توجه به مهمان نوازی ایرانیان، به صورت مداوم این سوال در ذهن عروس و داماد مطرح می شود که آیا پذیرایی از مهمانان، دیزاین سالن، کیفیت طبخ و دیزاین شام و … به احسن وجه صورت می گیرد یا خیر.

سوالاتی از این قبیل سبب می شود که استرس عروس و داماد در روز عروسی به اوج خود برسد. تعداد محدودی از عروس و دامادها با پرداخت هزینه های بسیار گزاف به تشریفات خود، سعی بر این دارند که استرس های ناشی از این مسائل را به حداقل برسانند اما بهرحال نتیجه کار قطعی نخواهد بود و از طرفی بسیاری از عروس و دامادها توانایی پرداخت چنین مبالغی را نخواهند داشت. نکته مهم آن است که عروس و داماد بتوانند با یک مدیریت مناسب استرس خود را کاهش دهند. نقش کلیدی یک آتلیه عروسی حرفه ای آن است که با مشاوره صحیح، مدیریت مناسب را به عروس و داماد آموزش دهد و استرس آنان را به حداقل برساند.

 

آتلیه عروسی

اما اگر یک آتلیه عروسی نقش خود را به خوبی انجام ندهد چه اتفاقی رخ می دهد؟

باید توجه داشته باشید که استرس شما به وضوح در عکس و فیلم شما نمایان می شود. تصور نمائید که در این شرایط، آتلیه عروسی نه تنها وظیفه ی خود را به درستی انجام ندهد، بلکه با عدم هماهنگی بین کارکنان سبب افزایش استرس شما شوند. در نتیجه نه تنها عکس و فیلم عروسی شما آسیب می بیند، بلکه روز عروسی شما که شیرین ترین روز زندگی به شمار می آید، با تلخی همراه خواهد شد. از این رو هنگام انتخاب یک آتلیه عروسی باید شخصیت و اخلاق حرفه ای کارکنان توجه ویژه ای نمائید. کارکنان یک آتلیه باید بتوانند با برخورد مناسب و رعایت اخلاق حرفه ای استرس عروس و داماد را به حداقل برسانند. اما یک آتلیه عروس حرفه ای دارای ویژگی های دیگری نیز می باشد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

 

آتلیه عروسی

 

تجربه شاه کلید حل مشکلات است!

داشتن تجربه کاری بالا یکی دیگر از ویژگی های آتلیه عروسی خواهد بود. در روز عروسی ممکن است اتفاق پیش بینی نشده ای رخ دهد. حوادثی از قبیل ماندن در ترافیک، تاخیر در آرایش عروس، تغییرات ناگهانی آب و هوا، به هم ریختن میکآپ و دسته عروس و … که هر کدام به تنهایی می تواند صدمات جبران ناپذیری به عکس و فیلم و یا حتی مراسم عروسی وارد نماید. در این مواقع تجربه کاری یک آتلیه حرفه ای می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود.

یکی دیگر از ویژگی های یک آتلیه عروس حرفه ای توانایی برقراری ارتباط و ایجاد جوی دوستانه بین کارکنان آتلیه و عروس و داماد می باشد. از آن جهت که عروس و داماد بخش اعظمی از روز عروسی خود را با اعضای آتلیه سپری می کنند، بسیار مهم است که رابطه ی دوستانه ای بین آن ها برقرار گردد تا عروس و داماد احساس راحتی و آرامش داشته باشند. این مسئولیت به عهده ی کارکنان آتلیه می باشد.

 

آتلیه عروسی

 

داشتن لوکیشن مناسب

یکی دیگر از ویژگی های آتلیه عروسی مناسب این است که دارای موقعیت جغرافی مناسب نسبت به آرایشگاه، باغ عکاسی، باغ و تالار عروسی، و … باشد. این ویژگی در کلان شهرها اهمیت دوچندان خواهد داشت. زیرا امروزه ترافیک به یکی از مهم ترین معضلات در کلان شهرها تبدیل شده است. توجه داشته باشید که زمان یکی از مهم ترین فاکتورهای شما در این روز است و هر چه زمان بیشتری را در ترافیک از دست بدهید، فرصت عکاسی و فیلمبرداری شما کاهش می یابد. در نتیجه هنگام انتخاب یک آتلیه عروس، تا حد امکان آتلیه ای را انتخاب نمائید که به تمام اماکن مورد نیاز شما دسترسی آسان داشته باشد.

آشنایی با تشریفات و برقراری ارتباط مناسب

تا اینجا با برخی از مهم ترین وظایف آتلیه عروسی تا قبل از سالن عروسی آشنا شدید. اما بخش دیگری از وظایف آتلیه عروسی به زمان برگزاری مراسم شما در سالن عروسی مربوط می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید.

یکی دیگر از ویژگی های یک آتلیه عروسی ، ایجاد ارتباط مناسب با تشریفات مراسم عروسی می باشد. عدم هماهنگی بین اعضای تشریفات و اعضای فیلمبرداری سبب اخلال در تصویربرداری تانگوی عروس و داماد، آتیش بازی، برش کیک و … می شود. اعضای آتلیه عروس باید بتوانند ارتباط مناسبی را با اعضای تشریفات برقرار نمایند تا تصویربرداری مراسم عروسی شما به بهترین شیوه انجام شود. از طرفی برای انتخاب یک تشریفات مناسب می توانید از مشاوره های آتلیه عروسی استفاده نمائید. این مشاوره در استودیو یونیک به صورت رایگان انجام می شود. مشاوران استودیو یونیک با آشنایی کامل از تمامی تشریفات سطح تهران، می توانند بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند. شما عروس و داماد گرامی با استفاده از این مشاوره می توانید از انتخاب بهترین تشریفات عروسی، با توجه به وضعیت مالی خود، اطمینان حاصل کنید.

 

آتلیه عروسی

نکته ی پایانی …

یک فیلم و عکس خوب نیازمند لبخند، انرژی و حس خوب از سوی عروس و داماد گرامی ست و شما به این انرژی تا پایان روز نیازمند خواهید بود. از این رو عدم استراحت کافی ممکن است چهره ی شما را خسته نماید و سبب تحلیل انرژی شما شود. لطفا توجه داشته باشید که این مسئله به وضوح در فیلم و عکس شما نمایان خواهد شد. از این رو خواهش مشاوران استودیو یونیک از عروس و داماد گرامی این است که تا حد امکان شب قبل از عروسی استراحت کافی داشته باشند.

تیم هنری یونیک با رعایت تمامی نکات حرفه ای در طول کار، سعی بر این دارند که بهترین و ماندگار ترین تصاویر را از مراسم شما تهیه نمایند تا خاطرات شیرین این روز بزرگ را جاودان سازند. ارزشمندترین دارایی استودیو یونیک لبخندی ست که از روی رضایت بر روی لبان شما مشتریان گرامی می نشیند

 

آتلیه عروسی

 

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت