logo

دسترسی سریع

از این قسمت می توانید به مطالب مهم سایت دسترسی داشته باشید
تماس با ما
تعرفه ها
آتلیه عروس
آتلیه
آتلیه عروس و داماد
info@uniquestudio.ir
09127998669
 

ژست داماد و انواع مختلف آن

ژست داماد

ژست داماد و انواع مختلف آن

زمانی که می خواهید از مراسم عروسی عکسبرداری کنید، ممکن است زمانی زیادی به این فکر کنید که بهترین ژستها برای اینکه عروس و داماد در بهترین شکل دیده شوند چیست. نوع ژست مهمترین مساله در عکسبرداری است و این نکته را هم نباید فراموش کرد که روز عروسی همان قدر که برای عروس روز بسیار مهمی است، برای داماد هم روز خاصی محسوب می شود؛ بنابراین داشتن عکس هایی خاص و متمایز، عروس و داماد را خوشحال خواهد کرد. در این مقاله به تکنیک هایی در مورد ژست داماد اشاره می کنیم که به شما در گرفتن عکس هایی حرفه ای از داماد کمک خواهد کرد.

 

چگونه از ژست داماد عکس پرتره بگیریم؟

 • ژست ایستاده

وقتی عکسبرداری از داماد را شروع می کنید، برای اینکه با شما و دوربین احساس راحتی کند، از او عکسهایی با ژستهای قدیمی و کلاسیک بگیرید. ژست های داماد باید شخصیت و احساسات او را به خوبی نمایش دهد. زمانی که ایستاده است، از او بخواهید رو به دوربین بایستد و لبخند بزند؛ چند شات از این ژست بگیرید. سعی کنید موقعیت سر و زاویه دوربین خود را تغییر دهید تا تصاویری از این حالت و ژست ایستاده و خندان داماد داشته باشید. این حالت از جمله دلپذیرترین ژست هایی است که بیشتر اوقات در زمان تدوین و ویرایش عکس ها برای آلبوم انتخاب خواهد شد.

 • تنظیم دکمه سر دست یا کراوات

زمانی که ژست داماد را تنظیم می کنید، از او بخواهید دکمه سر دست یا کراوات خود را برای شات مرتب کند. وقتی که دست های او برای انجام این کار حرکت می کند، زیاد حواسش به ژستش نیست؛ عکسی که از این لحظه می گیرید، بسیار طبیعی به نظر خواهد آمد. روی قیافه و حالت او در همین لحظه که به جزییات لباسش توجه دارد، زوم کرده و شاتی از آن داشته باشید.

 

 • نشسته و از پنجره بیرون را نگاه می کند

اضافه کردن عکسی از حالت آسوده و غیر رسمی داماد بسیار عالی خواهد بود. از داماد بخواهید روی مبل یا صندلی بنشیند و استراحت کند؛ در همین حین از او عکس بگیرید. این شات از جمله عکس های انفرادی داماد خواهد بود. از آنجا که این ژست موجب می شود داماد دیگر لبخند نزد، عکسی که از این لحظه گرفته می شود، لحظه های مهمترین روز زندگی او را نشان خواهد داد. مطمئن شوید در این ژست، احساسات او زمانی که در مورد این روز مهم زندگی اش صحبت می کند، به خوبی در تصویر منعکس شود.

 • ژست انداختن کت به پشت

هر دامادی دوست دارد از ژست های مردانه اش در شات های تک نفره اش داشته باشد. خلاقانه ترین روش برای عکاسی پرتره از این حالت این است که از او بخواهید کتش را با یک دست روی پشتش بیاندازد. در این حالت از او بخواهید به موضوع مورد علاقه اش فکر کند. این گونه ژست ها به نظر جالبند و برای این که داماد حس غریبگی نسبت به شما را از دست بدهد، مناسب است و به شما در گرفتن شات های بعدی کمک می کند.

 • شات از جوانب صورت

برای اینکه عکسهایی منحصر به فرد و پویا داشته باشید، شات هایی از پهلو و یک طرف صورت داماد و در حالی که به دوربین نگاه نمی کند بگیرید. اگر در تمام عکس ها به دوربین خیره شده باشد، مجموعه شات های شما به نظر خسته کننده، زائد و تکراری خواهد بود. می توانید از این حالت که داماد دست هایش در جیب است و به پایین نگاه می کند، عکس بردارید.

 • ژست دست به سینه

ژست دادن به داماد با عروس بسیار متفاوت است و نمی توان از تمام ژست های عروس برای داماد نیز استفاده کرد. برای اینکه حالت مردانه داماد را منعکس کنید، از او بخواهید دست به سینه بایستد، این مدل، بهترین حالت چهره داماد و نیزاعتماد به نفس او را در مقابل دوربین نشان خواهد داد. در زمان عکسبرداری از این ژست، به جمع شدگی کت داماد دقت داشته باشید.

 • ژست دست در جیب

در صورتی که داماد در حالتهای قبل احساس راحتی نداشت، از او بخواهید روبروی دوربین بایستد و دستانش را در جیبش قرار دهد. می توانید پیشنهاد دهید که دکمه کتش را باز کند تا در این تصویر، ظاهری متفاوت از شات های قبل داشته باشد. دقت داشته باشید که آرنجش در این ژست به سمت بیرون متمایل باشد. این ژست ها به دامادهایی که حالت رسمی دارند و یا در زمان عکسبرداری مضطرب و عصبی هستند، کمک می کند تا آن حالت سفتی را از دست بدهند.

 • ژست تکیه به دیوار

وقتی که داماد در حال تکیه کردن به دیوار است، می تواند به آسانی ژست و حالتی طبیعی را برای عکاسی فراهم کند. یک شات می توان از حالتی که به پشت سر خود یا به دیوار نگاه می کند، داشت. سپس می توانید از او بخواهید به پهلو ایستاده و به دیوار تکیه کند. او را وادار کنید در تمام شات ها در حال حرکت باشد تا کار شما آسان تر شود.

 • ژست پوشیدن کت

این حالت برای شات های قبل از ورود داماد به مراسم عروسی است. گرفتن شات از لحظه پوشیدن کت توسط داماد شیوه ای برای ساخت عکسهایی حرفه ای و پویا است. در این موقعیت می توانید شات های زیادی از حالتهای مختلف او در این روز مهم ثبت کنید.

 • ژست نگاه کردن در آینه

قبل از اینکه داماد با مهمان ها روبرو شود، بهتر است کمی آرامش پیدا کند. برای این کار او را وادار کنید در آینه به خود نگاه کند و در این لحظه به عروس بیاندیشد – در این لحظه احساساتی خالص در چهره داماد بروز می کند، لحظه عکسبرداری شما همین زمان است.

 • ژست داماد برای عروس

تمام شات های قبل بدون این ژست کامل نخواهد بود. از داماد بخواهید لبخند بزند یا ژستی بگیرد که بتوان حالت عشق و صمیمیت او با عروس را در تصویر نشان داد. این تصویر مخصوصا برای عروس گرفته می شود.

حتما ژستها و نکاتی را که در این مقاله بیان کردیم، در عکسبرداری خود از داماد بکار ببرید تا عکاسی حرفه ای و با سرعت عمل باشید. مطمئن باشید مشتری شما در نهایت از اینکه شما برای ژست های عکاسی از او زمان گذاشتید، بسیار راضی خواهد بود.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت