logo

دسترسی سریع

از این قسمت می توانید به مطالب مهم سایت دسترسی داشته باشید
تماس با ما
تعرفه ها
آتلیه عروس
آتلیه
آتلیه عروس و داماد
info@uniquestudio.ir
09127998669
 

همه چیز درباره آتلیه عروس

Everything about the bride's studio

همه چیز درباره آتلیه عروس

پرسنل یک آتلیه عروس حرفه ای چگونه اند؟

یکی از مهم ترین مسائل در زمان انتخاب آتلیه عروس حرفه ای رفتار کارکنان است. اگر در بدو ورود، عروس و داماد با رفتار محترمانه مواجه نشوند، ممکن است در تصمیم گیری برای انتخاب آتلیه عروس تأثیرگذار باشد. در صورتی که زوج احساس خوبی نداشته باشند و حس راحتی در آتلیه نداشته باشند، آن جا را ترک خواهند کرد.

مشخصات مدیریت آتلیه عروس

در زمان بستن قرارداد زوج با مدیریت آتلیه طرف هستند. بهتر است تمام جزئیات توسط مدیر در قرارداد قید شود. صحت حرف های مدیریت موجب جلب اطمینان عروس و داماد می شود. نشان دادن نمونه های قبلی آلبوم های عکس و فیلم ها وظیفه او است. هر آن چه پیش از مراسم درباره آن صحبت می شود باید حتماً در شب عروسی نیز به اجرا در بیاید.

در مورد این که چند عکاس قرار است در آن شب کار کنند و این که هر کدام از عکاس ها چند دستیار دارند باید صحبت شود. داشتن کادر جدای عکاس خانم برای سالن خانم ها یکی از اساسی ترین درخواست هایی است بسیار از زوج های ایرانی دارند.

یک مدیریت خوب برای آتلیه عروس تجهیزات مدرن، کارآمد و به روز تهیه می کند تا به وسیله آن ها عکس ها و فیلم های با کیفیت تهیه شود. مشتری مداری و راضی بودن مراجعه کنندگان باید از اهداف یک مدیریت باشد. اگر کسی از عکس ها رضایت نداشته باشد، این وظیفه مدیر آتلیه است که جویای دلیل آن شود.

حاکم بودن نظم در آتلیه از همان قرارهای ابتدایی عروس و داماد با مدیریت آن جا مشخص می شود. پرسنل بی نظم ممکن است در روز برگزاری مراسم واقعاً دچار دردسر شوند. این که به موقع در مراسم حضور داشته باشند و متعهد شوند که تا پایان آن ها را همراهی کنند، از وظایف کارکنان یک آتلیه عروس است.

همچنین امنیت عکس ها باید توسط مدیریت آتلیه تضمین شود. خیلی از خانواده ها دوست ندارند که عکس های شب عروسی آن ها به جز عکاس خانم به وسیله کس دیگر دیده شود و در صورت داشتن حساسیت بهتر است مدیریت متعهد شود و از عکس های آن ها مراقبت به عمل آورد.

مشخصات عکاسان آتلیه عروس

افرادی که در شب برقراری عروسی بیش از همه به عروس و داماد نزدیکند عکاس ها هستند. این اشخاص از ابتدای روز تا انتهای شب در کنار زوجند و به همین دلیل است که باید خلق و خوی خوش داشته باشند. این شغل خسته کننده است و اگر عکاسی توان این که یک روز کامل را از صبح تا شب سر پا باشد نداشته باشد، نباید وارد این کار شود.

عکاس بد اخلاق ممکن است لذت شب عروسی را به کام عروس و داماد تلخ کند. به دلیل این که در آن شب ممکن است عروس و داماد استرس داشته باشند و عکاس باید آن قدر در کارش مهارت داشته باشد که بتواند با اخلاق خوش از آن ها بخواهد که با او همکاری داشته باشند. البته باید زوج را در آن شب درک و نباید آن ها را مجبور کند هر ژستی را که می گوید تقلید کنند. اگر یک ژست را دوست نداشتند، هرگز نباید اصرار کند. برای این که عروس و داماد عکس های خاطره انگیز داشته باشند، بهتر است ژست هایی را که خودشان دوست دارند به عکاس بگویند تا با سلیقه آن ها آشنا شود.

داشتن ظاهر مناسب نیز از دیگر مشخصاتی است که پرسنل عکاسی باید داشته باشند. البته داشتن لباس فرم بهترین حالت است، اما در غیر این صورت بهتر است با لباس مناسب در مراسم عروسی ظاهر شوند.

طرز صحبت کردن عکاس و نوع مطرح کردن درخواست هایش باید مؤدبانه و با صبر و حوصله باشد. این عکاس است که باید با عروس و داماد همراه شود و لحظات خوش آن ها را ثبت کند، نه این که عکاس طوری رفتار کند که عروس و داماد وقت زیادی را صرف پیروی کردن از درخواست های او بگذرانند.

اهمیت آتلیه عروس به دلیل تکرارناپذیر بودن مراسم عروسی

آتلیه خوب محیطی آرام و زیبا دارد که در آن افراد احساس امنیت و آرامش دارند. عکس هایی که در آتلیه تهیه می شود به اندازه عکس های مراسم عروسی مهم هستند و باید در فضایی زیبا گرفته شوند. مجهز بودن آتلیه به دوربین ها و تجهیزات نورپردازی از دیگر مسائلی است که باید به آن ها دقت شود. برای این که امنیت عکس ها تضمین شود، تمام کارهای مربوط به عکس ها و فیلم ها باید در همان جا انجام شود.

پیش از انجام مراسم باید به طور واضح درباره قیمت همه چیز صحبت شود. نباید پیش از مراسم یک قیمت به عروس و داماد اعلام و بعد از آن هزینه های اضافی به آن ها تحمیل شود. تضمین کیفیت عکس ها و فیلم ها در دست آتلیه عروس و عکاس ها است و هیچ عذر و بهانه ای در صورت خراب شدن عکس ها و فیلم ها پذیرفته نخواهد شد، به دلیل این که شب عروسی تکرار نشدنی است.

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت