logo

دسترسی سریع

از این قسمت می توانید به مطالب مهم سایت دسترسی داشته باشید
تماس با ما
تعرفه ها
آتلیه عروس
آتلیه
آتلیه عروس و داماد
info@uniquestudio.ir
09127998669
 

نکات مهم درباره ژست داماد

groom poses

نکات مهم درباره ژست داماد

انتخاب ژست برای برخی از عروس و دامادها در آتلیه عروس کار ساده ای است، اما برخی از عروس و دامادها با هر ژستی راحت نیستند. در عین حال، همه دوست دارند که عکس های آنها تکراری نبوده و در نهایت آلبومی متفاوت داشته باشند. گرفتن ژست های جذاب برای عروس خانم ها و آقا دامادها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

نکاتی برای عکاسی از دامادها

در روز عروسی توجه ها بیشتر به عروس معطوف می شود، اما نباید عنصر مهم دیگر یعنی داماد را از نظر دور داشت و او را فراموش کرد. نکاتی هستند که اگر دامادها در زمان عکاسی در آتلیه عروس به آنها توجه داشته باشند، می تواند آن ها را در داشتن عکس های بهتر کمک کند. در ادامه نکاتی مهم برای ژست گرفتن دامادها در زمان عکاسی آورده شده است.

مدل ایستادن داماد

در زمان ژست دادن به داماد در حالت ایستاده باید با باز کردن پاها به عرض شانه و رو به خارج این کار را شروع کرد تا به موقعیتی طبیعی دست یافت. اگر پاهای داماد به طرف داخل باشد، کمی ناخوشایند به نظر خواهد رسید. ممکن است داماد در عکس بدون اعتماد به نفس به نظر برسد. عروس خانم ها می توانند با انداختن وزن خود روی یک پا فرم جذابی پیدا کنند، ولی در مورد دامادها باید گفت که وزن یا باید به طور متعادل روی هر دو پا باشد یا مانند عروس خانم وزن عمده روی یک پا داده شود.

مدل دست های داماد

دست ها از اعضایی در بدن هستند که بیشتر عروس و دامادها در زمان عکاسی در آتلیه عروس نمی دانند باید به آن ها چه کار کنند. به طور معمول کار خاصی نباید با دست ها انجام شود، اما در نهایت باید مراقب بود که آن ها در عکس طبیعی به نظر برسند. کردن دست ها در جیب می تواند پیشنهاد خوبی باشد. وقتی دست ها در جیب زیر کت بروند، ممکن است در نهایت عکس ها کمی عجیب شوند. برای اصلاح این وضعیت می توان انگشت شست را از داخل جیب بیرون گذاشت یا شست را داخل جیب کرده و بقیه انگشت ها را بیرون بگذارید. نکته جالب در زمان عکس گرفتن این است که اگر با یکی از دست ها کاری انجام شود، می توان با خیال راحت دیگری را رها کرد.

از دیگر ژست هایی که برای دست های دامادها مناسب است می توان به گذاشتن یک دست روی جلیقه یا درست کردن کراوات اشاره کرد. در زمان کار کردن با دست ها باید به زاویه تشکیل شده به وسیله آرنج ها توجه شود. برای جلب توجه در عکس داشتن یک زاویه راست پاسخگو خواهد بود. گذاشتن دست با زاویه درست نسبت به صورت توجه ها را به خود جلب می کند. بازوها و دست ها می توانند به عنوان خطوط هدایتگر در عکس ها عمل کنند. یعنی به سادگی از دست ها به عنوان عناصری مفید در زمان عکاسی استفاده شود.

مدل مو، چانه و فک داماد

فرم سر داماد تأثیر زیادی در عکس ها دارد. به طور معمول، هر کسی یک طرف صورتش از طرف دیگر آن در عکس ها بهتر است. برخی از دامادها که زیاد اهل عکس گرفتن باشند، خودشان این مسئله را در مورد خودشان می دانند. اما اگر هم ندانند عکاس هوشمند در آتلیه عروس با مشاهده جهت موهای داماد این مسئله را تشخیص خواهد داد. برخی از افراد ناخودآگاه موهایشان را به سمت طرف بهتر صورت خود شانه می زنند.

در زمان عکاسی از داماد بهتر است موها به سمت مخالف دوربین شانه شده باشد. در صورتی که موها به طرف دوربین شانه شوند، مثل یک بخش بدون مو به نظر خواهد رسید و چشم بیننده را به طرف نقطه ای روشن تر در قسمتی که احتمالاً تیره تر است هدایت می کند. البته دامادها با رنگ موهای روشن استثنا هستند.

معین کردن وضعیت چانه داماد نیز در زمان ژست دادن به او مهم است. اگر چانه پایین باشد، غبغب در عکس به وجود خواهد آمد. اگر چانه بالا گرفته شود، خط فک رو به خارج کشیده خواهد شد و فرم آن به هم خواهد ریخت.

نکات مهم در زمان عکاسی در آتلیه عروس

گوش کردن به حرف های عکاس موجب می شود که روند کار عکاسی هم برای عکاس و هم برای عروس و داماد ساده تر باشد. عروس و داماد بهتر است به تجربه عکاس اعتماد کنند و هر آن چه می گوید را انجام دهند. یکی دیگر از همکاری هایی که باید داشته باشند این است که وقتی جای آن ها توسط عکاس و دستیارش مشخص شد، نهایت همکاری را با عکاس داشته باشند و از جای خود تکان نخورند. حتی کمی جا به جایی در عکس تمام فرم عکس را به هم خواهد ریخت. عروس و داماد می توانند با دیدن آلبوم های نمونه با در نظر داشتن تمام نکات، ژست های مناسب را برای خود انتخاب کنند.

groom poses

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت